Élménybeszámoló a csillebérci Szerzők - Grund gyereknapi fesztiválról

2009. 06. 15.

Az előző hírlevelünkben hírt adtunk a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók által szervezett első nagyszabású, egész napos zenei rendezvény Csillebérci megrendezéséről 2009. 06. 06 - ai időzítéssel. A két színpad programkínálata már önmagában garantálta a fesztivál színvonalas megrendezésének lehetőségét és bátran mondhatjuk a helyszínre kilátogató mintegy 6000 gyerek, tanár és szülő egyikének sem kellett csalódnia az előzetes várakozásaihoz képest.

A Grund klubhálózat szervezésében tavaly ősszel megrendezésre kerülő zenei tehetségkutató győzteseivel kezdődött mindkét színpadon (pop, rock) a program. Ezt követően a nagyszínpadon délelőtt 11 órai matiné előadás keretében az Irie Maffia zenekar rock triója tette le névjegyét a nem csekély számban megjelent korán kelő fiatalok legnagyobb örömére, míg a pop színpadon a Tóth testvérek (Vera és Gabi) duója kápráztatta el rajongók ezreit kellemesen csengő énekhangjával. S mialatt az úszómedencés pop színpadon Gáspár Laci majd Fatima énekeltette félholtra az ebédre készülő gyerekeket, addig a rock színpadon az egyébként szókimondó stílusukról közismert Ludditák és kísérőzenekara készítette fel a fiatalokat és szüleiket az élet várható nehézségeire, ezúttal kifejezetten nyomdafestéket kímélő gyerek- és pedagógusnapi stílusban interpretálva társadalomkritikus gondolataikat.
 
Az ebédszünetet követően, ha lehet, még tovább fokozta a hangulatot az ugyancsak kifejezetten erre az eseményre összeállított Dopeman - gyereknapi matiné előadása, rendkívül tehetséges, jazz gitáros öccse kíséretében, míg a rock színpadon ezalatt, a Zanzibár zenekar kedveskedett egy akusztikus programmal, hogy az utánuk következő FreshFabrik zenekar zenéjével végleg elkergesse a Csillebérc felett, akkor még tornyosulni látszó viharfellegeket. Mire a „metál küldetés” - megszerzendő az égiek jóindulatát - véget ért, a medence mellett már ragyogó napsütésben muzsikálhatott a VIVA tévéből és a rádiókból ismert Dred & Doris előadó páros, valamint az őket követő Roy és Ádám akusztikus gitár duója.
 
A 15:00 órától meghirdetett színpadi programok okozták talán a legnagyobb fejtörést az egyszerre vérmes Machine Mouse és Kefir rajongók végeláthatatlan táborának, míg az ugyancsak egy időben zajló Jamie Winchester vagy Emilio produkciók is tartogatattak még további zenei csemegéket azon ínyenceknek, akik kifejezetten ki vannak éhezve kishazánk szerzőire, előadóira. S míg Lányi Lala a Kozmix énekese képtelen volt az előadását követő egy óra leforgása alatt valahogy kiszabadulni fanatikus rajongótábora baráti öleléséből, addig a The Moog zenekar a másik színpadon ifjonci lendületével, friss sajátos angolszász hangzás- és dallamvilágával tudott még további plusz élménnyel szolgálni mindazoknak, akik megtisztelték jelenlétükkel a fellépőket.
 
17.00 órától, a rock színpad programjának keretében lépett fel az utóbbi időben rendkívül nagy népszerűségnek örvendő Belmondo zenekar, felcsendítvén a sokak által ismert videóklipes slágereiket, hogy a nap záró akkordjaként következhessen előbb a Supernem zenekar egy fergeteges punk-rock hengerrel, majd a megasztárból ismert és rendkívül igényes, minőségi funky zenét játszó, borzasztóan színpatikus The Soultramps formáció, Gál Csaba (Boogie) vezényletével.
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
2026. 06. 01.
A dal nem akar nagy kijelentéseket tenni, inkább egy érzést ragad meg, annak felismerését, hogy néha csak akkor tudunk továbblépni és fejlődni, ha...
2026. 06. 01.
A Yo City Angels egy kimerevített színes képkocka, egy zenélő képeslap Józsefvárosból mindenkinek, aki szívén viseli ennek a kerületnek a sorsát, akit érdekel, hogy mi történik most velünk, nyolcadik kerületi rapperekkel.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink