Interjú Varga Zsuzsával

2007. 11. 30.
Dalok.hu: A Vénusz zenekar rövid pályafutása nem mondható sikertelennek. Miért léptél szóló pályára?
 
Varga Zsuzsa: Gyerekorom óta foglalkozom a zenével, először népzenével. Néptáncos voltam évekig. Később volt egy tiszavirág életű „sulizenekarom” is, gimi alatt stúdió-munkáim voltak, pl meselemezen énekeltem. A zenekarosdi 18 éves koromban jött, eleinte kihívás volt, izgalmas és új feladat. Évekig zenéltünk együtt, de elfáradt a dolog. Nem éreztem magaménak, sok szakmai és emberi nézeteltérés után döntöttem úgy, hogy egy másik csapattal kell folytatnom.
 
Dalok.hu:  Mit akartál másképp csinálni és mit voltál kénytelen másképp csinálni a kiválás óta?
 
Varga Zsuzsa: Gondolkodó, alkotni vágyó ember vagyok. Ha pont ezt nem várják el tőled, akkor egy idő után felteszed a kérdést, ez miért jó neked. Ötleteim voltak, változtatni szerettem volna, sokkal nyitottabb, együttgondolkodó közegre vágytam. A Dubcity Fanatikz-szal történt turné alatt –ahol vokalistaként voltam közreműködő - kellett rájönnöm, hogy hozzám hasonló emberekkel tudok igazán felszabadulni, az ösztönösség, játékosság inspirál. Ahhoz képest, hogy milyen régóta voltam zeneközelben, sokára jöttem rá, mit is akarok tulajdonképpen, és hogy ezért lépéseket kell tennem.
 
Dalok.hu:  Zenei stílust is váltottál. Eleve nem érezted sajátodnak Vénusz stílusát, vagy egyszerűen fejlődésről van szó?
 
Varga Zsuzsa: A mostani projectnek én vagyok a gazdája. A „Barkácsklub” számainak írása közben elektróval nyakon öntött, durva gitáros, sokszor vicces megoldásokkal tarkított zúzás-trippen voltam. Ebben pedig jó partnerre találtam Kovács Péterben, akivel együtt is zenélünk. Az azóta született számainkban – amik közül párat már koncerteken is lehet hallani – kicsit több a funk, mert most épp ilyen a hangulatunk.
Nem stílusokban gondolkodunk, 2007-ben ez már nem feltétlenül alapszabály. Szerintem nem stílusban, hanem gondolkodásmódban változtam. Nem csinálom, ami nem jön be. És nem mások elvárásainak akarok megfelelni, hanem a magaménak.
 
Dalok.hu:  Pillanatnyilag valahol a pop és az alternatív között vagy. Ezek Magyarországon elkülönített életmódok – más fellépési és bulizási helyek, más közönség, más médiákban való megjelenés. Hogy érzed magad a mostani bőrödben?
 
Varga Zsuzsa: Szerintem, nem lehet és nem is kell így elhelyezni egy produkciót. Van zene, ami jó és van, ami béna. Mindegy, hogy popnak vagy alternatívnak nevezzük. Az, hogy épp hol szerepelsz a médiában, nem számít. A zene által, hosszú idő alatt kerülsz a közönség által valahová, de ez sok év. Pár éve elkezdtem valamit, ami tényleg az enyém, ahol nagy a felelősség, de nagyon sok örömöm is van benne. A múlt héten tartott lemezbemutatón teltház volt és meglepődve láttam, hogy sokan tudják a szövegeket! Akkor ez pop? De magam adtam ki a lemezt, mert nem akartam gázos kompromisszumokat kötni, és mert manapság jobban hiszek a myspace-es, youtube-os, dalok.hu-s „barátkozásban”. Koncertezünk, mert nagyon szeretünk játszani, a közönséggel találkozni; és mostanra egy igazán jó csapat jött össze. Klipkészítésen, új dalokon töröm a fejem, impulzusokat, élményeket gyűjtök, tanulok. A cél az út maga. Ha rajtam múlik, hosszú lesz.
 
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
2026. 06. 01.
A dal nem akar nagy kijelentéseket tenni, inkább egy érzést ragad meg, annak felismerését, hogy néha csak akkor tudunk továbblépni és fejlődni, ha...
2026. 06. 01.
A Yo City Angels egy kimerevített színes képkocka, egy zenélő képeslap Józsefvárosból mindenkinek, aki szívén viseli ennek a kerületnek a sorsát, akit érdekel, hogy mi történik most velünk, nyolcadik kerületi rapperekkel.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink