József Attila szerelmes versfeldolgozásait énekli Fekete Bori most szombaton a Fónóban!

2022. 03. 21.

Fekete Bori "Szeress, ha kedves az életeM!" címmel József Attila megzenésített szerelmes verseit adja elő március 26- n, 19:00- i kezdettel, a Fonó Budai Zeneházában. A Junior Prima díjas énekesnő a közel 80 perces hanganyagot ezúttal élőben is bemutatja zenésztársaival most szombaton a Fonó nagytermében. 

Fekete Bori 2017-ben végzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi ének előadóművész szakán. Első szólólemeze 2018-ban jelent meg. Háromszor vett részt a „Fölszállott a páva” című televíziós népzenei tehetségkutatóban, Jelenleg négy együttesben énekel, a Chalga, a Tárkány művek, a Gajdos és a Dobroda zenekarban. Közreműködik vendégművészként egyéb népzenei együttesekben, mint például a Budapest Mezőség Band, vagy a Hungarian Folkembassy. De Rengeteg elfoglaltsága ellenére „Szeress, ha kedves az életeM!” címmel József Attila versfeldolgozásokat jelentet meg.


- Régi álmom volt József Attila költészetének néhány gyöngyszemét valamilyen formában színpadra vinni – mondta el Bori. - Több életrajzi előadás, musical, monodráma készült már a költőről, ezért én a szerelmeit, a nőkhöz való viszonyát szeretném hangsúlyozni. Közel állnak hozzám a versek, a népzene és a világzene, s ezek ötvözése ez a produkció. Levélrészletek, megzenésített versek és népdalok mutatják be József Attila néhány fontosabb szerelmét, kezdve a legelső és egyben legfontosabb női ,,szereplővel”, az édesanyjával. Kronológiai sorrendben haladunk előre, s ahogy az élete is egyre gyötrelmesebb volt, a zene is ezt a drámaiságot festi le.

A közel 80 perces CD-n, olyan versek megzenésítése hallható majd, mint a „Keresek valakit”, a „Lányszépség dícsérete”, a „Megméressél!”, a „Virág”, a „Talán eltűnök hirtelen” és a „Nagyon fáj”. Ezen kívül népzene is színesíti majd a műsort. A megzenésítésért Varga Kornél (gitár, vokál) és Babcsán Bence (fúvós hangszerek, vokál) felelnek, aki fellépnek Borival a lemezbemutató koncerten is március 26-án 19 órai kezdettel a Fonó Budai Zeneházban. Az esten közreműködik még Eredics Dávid (fúvósok, vokál), Kuczera Barbara (hegedű, vokál), Fekete Márton (brácsák), Takács Szabolcs (basszusgitár, nagybőgő), Kertész Ákos (ütős hangszerek, szintetizátor), Lisztes Jenő (cimbalom) és Kautzky Armand (próza). A koncert előtti napokban minden ismert online felületen meghallgatható a lemez.

A lemezbemutató Facebook-eseménye:
https://www.facebook.com/events/1122871301799705?active_tab=about


 

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
2026. 06. 01.
A dal nem akar nagy kijelentéseket tenni, inkább egy érzést ragad meg, annak felismerését, hogy néha csak akkor tudunk továbblépni és fejlődni, ha...
2026. 06. 01.
A Yo City Angels egy kimerevített színes képkocka, egy zenélő képeslap Józsefvárosból mindenkinek, aki szívén viseli ennek a kerületnek a sorsát, akit érdekel, hogy mi történik most velünk, nyolcadik kerületi rapperekkel.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink