Megjelent a "The Anahait" zenekar legújabb dala "Túlélem" címmel!

2022. 10. 19.

A napokban jelent meg a „The Anahit” zenekar legújabb kislemeze „Túlélem” címmel. „Alapvetően utálom a februárt, mert hideg van és rohadtul szürke minden, DE 2023-ban ez más lesz!!!!! Miért? Mert életünk eddigi legnagyobb önálló koncertje lesz február 11. napján” - meséli Csányi Rita a zenekar frontembere dalszövegírója, zeneszerzője. „Ráadásul úgy tervezem, hogy a szülinapomat is ott fogom megünnepelni, mert az január 8, de szilveszter után mindenkit a hányinger kerülget, ha koccintásról esik szó” osztotta meg rajongóival a művész és csapata.

JEGYEK: https://www.a38.hu/hu/program/the-anahit-hu-23351
EVENT: The Anahit Nagykoncert

"Február 11-én mindent megteszünk, hogy életed egyik legjobb koncertjén vehess részt. Egy olyan műsorral készülünk, amire még nem volt példa a „The Anahit” zenekar életében. Elhozzuk a legpörgősebb dalainkat, felturbózzuk a hangzásvilágunkat és rengeteg meglepetéssel készülünk. Gyere és kapcsolj ki a hétköznapokból, táncolj egy jót velünk! Ha eddig még nem tetted, csapj le a jegyedre és ne felejts el szólni barátaidnak sem" – üzeni Rita azzal a rendkívüli szenvedéllyel, ami oly jellemző mind a The Anahit zenekarra mind az alpító énekesnőre.

A 2022-ben Petőfi Zenei Díjra jelölt The Anahit története 2016-ban indult Londonban, amikor Csányi Rita az Institute of Contemporary Music Performance kortárs zenei egyetemen elkezdett dolgozni In The Dark címmel 2017-ben megjelent első albumán. A projektből idő közben négytagú formáció lett, amely 2021-ben a korábbi zenei világukra jellemző melankóliát maguk mögött hagyva poposabb vizekre evezett és sorra jelentették meg vidámabb, pörgősebb dalaikat.

A „The Anahit” ZENEKAR közben rangos elismeréseket aratott, dalait a világ számos pontján játsszák a rádiók, 2021 őszén pedig az első magyar nyelvű felvételeit is kiadták. Ezen folymat részeként idén a mostani dal lesz immáron a hatodik maxi CD a „Még nem fáj”, a „Don't Text Me”, „Don't You Worry Boy (feat. Zsüd)”, „2070”, „ERROR”, „Bills (OH NO)”, után „Túlélem (feat. ESTHA B)” címmel. A dalhoz természetesen klipet is készített a zenekar, mint ahogy azt már megszokhattuk tőllük, minden művük eleve audió-vizuális formában lát napvilágot, ahogy ez a mostani is, amihez kívánunk kellemes zenehallgatást minden kedves olvasónknak!


 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
2026. 06. 01.
A dal nem akar nagy kijelentéseket tenni, inkább egy érzést ragad meg, annak felismerését, hogy néha csak akkor tudunk továbblépni és fejlődni, ha...
2026. 06. 01.
A Yo City Angels egy kimerevített színes képkocka, egy zenélő képeslap Józsefvárosból mindenkinek, aki szívén viseli ennek a kerületnek a sorsát, akit érdekel, hogy mi történik most velünk, nyolcadik kerületi rapperekkel.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink